VRF

جریان مبرد متغیر سیستم های (VRF)

سیستم‌های جریان مبرد متغیر (VRF) دارای تغییراتی هستندجریان مبرد به واحدهای داخلی بر اساس تقاضا.این توانایی برای کنترل مقدار مبرد که به واحدهای فن کویل واقع در سراسر a ارائه می شود؛ساختمان تکنولوژی VRF را ایده آل می کند برنامه های کاربردی با بارهای مختلف یا جایی که منطقه بندی است.سیستم های VRF یا به عنوان پمپ حرارتی در دسترس هستند سیستم ها یا به عنوان سیستم های بازیابی حرارت برای آن ها کاربردهایی که در آن گرمایش و سرمایش همزمان وجود دارد؛مورد نیاز است.علاوه بر ارائه راحتی برتر، VRFسیستم‌ها انعطاف‌پذیری طراحی، صرفه‌جویی در مصرف انرژی ونصب مقرون به صرفه.

تکنولوژی وی ار اف:

در یک سیستم VRF، چندین واحد فن کویل داخلی ممکن است به یک واحد خارجی متصل شود. واحد بیرونی دارای یک یا چند کمپرسور که اینورتر هستند رانده می شود، بنابراین سرعت آنها را می توان با تغییر تغییر داد.با تغییر سرعت کمپرسور، سرعت کمپرسور نیز تغییر می کند؛مقدار مبرد تحویلی توسط کمپرسورهر واحد فن کویل داخلی دارای اندازه گیری مخصوص به خود است دستگاهی که توسط خود واحد داخلی کنترل می شود، یا توسط واحد بیرونی همانطور که هر واحد داخلی یک عدد ارسال می کند، تقاضا به واحد خارجی، واحد خارجی تحویل می دهد مقدار مبرد مورد نیاز برای تامین الزامات فردی هر واحد داخلی (شکل 1).این ویژگی ها سیستم VRF را کاملاً مناسب می کند.برای همه برنامه هایی که نیازهای بار بخشی دارند بر اساس کاربری یا جهت گیری ساختمان و همچنین برنامه هایی که نیاز به منطقه بندی دارند.

مزایای یک سیستم VRF

کلید تامین آسایش تامین گرمایش یا خنک کننده در زمان و مکان مورد نیاز بدون در دمای اتاق نوسان می کند.

در سیستم های معمولی، کمپرسور یا روشن است یا خاموش، بنابراین حتی فضاهایی که دارای کنترل های فردی هستند تجربه نوسانات در دمای اتاق به عنوان کمپرسور متوقف می شود و سپس دوباره شروع به نگهداری می کند.

در یک سیستم VRF، از سرعت کمپرسور می تواند متفاوت باشد، کمپرسور چرخه نمی کند و خاموش است، اما به طور مداوم برای دوره های طولانی تر کار می کند و جریان مبرد مورد نیاز تامین می شود. فن کویل داخلی و پس از رسیدن به نقطه تنظیم، جریان مبرد برای حفظ اتاق تنظیم می شود دما به آرامی بدون نوسان علاوه بر داشتن نقاط تنظیم متمایز، فضای داخلی سرعت فن واحد و موقعیت لوور قابل تغییر است.

انعطاف پذیری طراحی:

یکی از مهمترین مزایای سیستم VRF این است انعطاف پذیری ارائه شده توسط تنوع محصول ارائه انواع و اندازه های متعدد فن کویل ها هستند در دسترس برای هر برنامه کاربردی. هنگام انتخاب سیستم VRF، به خاطر داشته باشید که نه همه سیستم ها قابلیت لوله کشی یکسانی دارند. سیستم هایی که قابلیت های لوله کشی گسترده ای را ارائه می دهند؛به حداکثر رساندن انعطاف پذیری برنامه ارائه شده توسط تکنولوژی VRF.

ملاحظات مهم زمانی که بررسی قابلیت های لوله کشی عبارتند از:حداکثراختلاف ارتفاع مجاز بین بالاترین و پایین ترین واحدهای داخلی در یک سیستم واحد وفاصله مجاز از واحد خارجی تا دورترین فاصله فن کویل روی سیستم.یونیت های خارجی وزن سبکی دارند و کوچک هستند،رد پا این بدان معنی است که آنها در یک سرویس قرار می گیرند.آسانسور، بنابراین برای بالا بردن به یک جرثقیل نیازی نیست و نصب روی پشت بام در برخی موارد، صرفه جویی در هزینه کل ساخت و ساز را می توان از زمان به دست آورد. واحد سبک وزن به معنای پشتیبانی اضافی است و ساختار در سقف مورد نیاز نیست.

VRF

نصب مقرون به صرفه:

بسته به کاربرد، نصب a سیستم VRF می تواند یک جایگزین مقرون به صرفه باشد.

سیستم های سنتی که نیاز به کانال کشی یا بزرگ دارند اندازه لوله ها و پمپ ها و دیگهای بخار در مورد سیستم آب سرد.

مقایسه سیستم های VRF:

سیستم های VRF که امروزه در بازار موجود است با توجه به تعداد و نوع آنها متفاوت است.

3 نوع واحدی که در اینجا مقایسه می شوند عبارتند از:

  • کمپرسور تک سرعت متغیر
  • کمپرسور سرعت متغیر به علاوه کمپرسور سرعت ثابت
  • کمپرسورهای چندگانه با سرعت متغیر

کمپرسور تک سرعت متغیر:

در این سیستم با یک اسکرول تک و با ظرفیت بالا کمپرسور، همان کمپرسور راه اندازی می شود و کار می کند، زمانی که تقاضا وجود دارد و هیچ افزونگی وجود ندارد در صورت خرابی کمپرسور موجود است.

کمپرسور سرعت متغیر به علاوه سرعت ثابت:

در این سیستم دو کمپرسور، اینورتر محور کمپرسور همیشه راه اندازی می شود و تا زمانی که آن را افزایش می دهد در آن زمان به حداکثر ظرفیت خودمیرسد کمپرسور با سرعت ثابت شروع به کار می کند و کمپرسور معکوس به سمت پایین حرکت می کند. این سیستم قابلیت پشتیبان گیری را فراهم می کند.

کمپرسورهای چندگانه با سرعت متغیر:

واحدهای بیرونی با چند اینورتر دوقلو کمپرسورهای اسکرول دوار، کامل ترین مجموعه از مزایای قابل دستیابی با یک سیستم VRFسیستم با 3 کمپرسور اینورتر محور نیزقابلیت پشتیبان گیری بیشتری را فراهم می کند. اگر یکی از کمپرسورها از کار بیفتند، سیستم به کار خود ادامه خواهد داد با 67 درصد ظرفیت اولیه و راحتی کار می کند.در فضای مطبوع تا زمان حفظ خواهد شد، کمپرسور معیوب قابل تعویض است،دنباله شروع کمپرسورها چرخانده می شود، یکسان کردن زمان کار آنها و در نتیجه به حداقل رساندن عملیات اضافی یک فرد کمپرسور، کمپرسورهای چندگانه اینورتر به واحد اجازه می دهند که برای ارائه عملکرد بار بخشی بهتر بدون نیاز به استفاده از بای پس گاز داغ تحت بار کم شرایط، سیستم دارای مزیت در حال اجرا است.فقط به تعداد کمپرسورها با هر سرعتی که باشد برای دستیابی به ظرفیت لازم برای ارضای مورد نیاز است.

کمپرسور روتاری دوقلو در مقابل کمپرسور اسکرول:

کمپرسور با کارایی اسکرول کمپرسور خط نقطه چین نشان دهنده طومار است، کمپرسور که در پایین و راندمان ضعیفی دارد و سرعت های بالا در مقابل، خط جامد نشان دهنده است.کمپرسور دوار که عالی است کارایی در تمام سرعت ها ویژگی های طراحی یک کمپرسور روتاری معمولی نسبت به اسکرول معمولی مزیت ایجاد کنید.کمپرسور با نیاز به روغن کمتری برای پمپاژ کمپرسور به سیستم مبرد. کاهش می دهد مقدار روغنی که از درون مبرد عبور می کند سیستم به کارایی دوقلو کمک می کند.

سیستم کمپرسور دوار بیشتر نفت در گردش بود توسط کمپرسور دوار را می توان بیشتر جدا کرد، واحد بیرونی سیستم این بدان معنی است که یک بار a منطقه راضی شده است، دستگاه اندازه گیری می تواند باشد به طور کامل بسته شد – تا حدی باز نشد.تسهیل بازگشت روغن، همانطور که کمپرسور اسکرول نیاز دارد سیستم های بستن دستگاه اندازه گیری مانع می شود؛ مبرد از گردش در واحد و از سرد شدن بیش از حد یا گرم شدن بیش از حد فضا جلوگیری می کند. رانتیجه راحتی بیشتر و همچنین راندمان بالاتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *