اهمیت انحنای لوله خط مایع مبرد

اهمیت انحنای لوله خط مایع مبرد

با استفاده از انحنای  مناسب لوله های پخش کن مایع مبرد در ورودی اواپراتور ، میتوان  از تله شدن مایع مبرد جلوگیری کرد و تبخیر کامل ( مایع مبرد به بخار مبرد) را در داخل اواپراتور حاصل شود . در این بخش با مثال فیزیکی از یک اواپراتور مسی اهمیت انحنای لوله خط مایع مبرد را نشان میدهیم.

بطور مثال اگر اواپراتوری با طول 60 متر لوله مسی سایز 12 میلی متر را در نظر گرفته شود که توسط  دو بفل پلاستیکی از جنس تفلون ، به چهار لاین موازی 15 متری تقسیم شده است ، برای ورود مبرد 4 لوله  و برای خروج مبرد 4 لوله پدیدار میشود.

الزاما لوله مجموع خروجی های سیال از لوله مجموع ورودی های سیال ، ضخیم تر است.در حالت پیش فرض شرکت ، لوله های ورودی از سایز 6 میلی متری از یک پخش کن برنجی با مقطع لوله 10 میلی متری منشعب میشوند.

برای بهره وری از تمامی ظرفیت اواپراتور ، می بایست پخش مبرد به خوبی صورت پذیرد. برای این کار پیشنهاد میشود لوله های ورودی مبرد با دقت چک شود که با انحنای نامتعارف (شکل 1 ) تله مایعی شکل نگیرد.

با انحنای مناسب (شکل 2)  و  حرفه ایی ، پخش مبرد در کل اواپراتور یکنواخت بوده و کل سیال (مایع ) در اواپراتور تبخیر میشود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *