ترموستات stc-100

ترموستات

ترموستات stc-100

1.1     تنظیم کردن ترموستات stc-100

غالبا ترموستات های نصب شده بر روی چیلر های صنعتی از مدل STC-100  می باشد که برای اتوماسیون چیلر مورد استفاده قرار میگیرد.

امکانات و ویژگی ها:

 • ترموستات دیجیتال تک رله (خروجی) جهت مدیریت کمپرسور چیلر
 • رزولوشن 1 درجه سانتی گراد
 • ظرفیت خروجی رله ها حداکثر 10 آمپر
 • توان مصرفی کمتر از 3 وات
 • منبع تغذیه با ولتاژ 220 ولت ، 50 هرتز
 • سنسور از نوع NTC و با طول 2 متر

ویژگی ظاهری :

1.1.1  آموزش راه اندازی ترموستات:

تنظیم دمای ترموستات stc-100: با فشردن دکمه “SET” و پس از آن با استفاده از دکمه های “^”(بالا) و “v“(پایین) می توانید، مقدار دمای مورد نظر را تنظیم کنید، البته چنانچه پس از تنظیم دما تا چند ثانیه دکمه ای فشرده نشود، دما به طور خودکار ذخیره می شود و همچنین در راهنمای ماژول از دمای ترموستات stc-100 تحت عنوان SP نام گذاری شده است.

کد تنظیماتشرح کدمحدودهمقدار پیشفرض
HCحالت کاری :  (Hگرمایشی /  C   سرمایشی)H/CC
Dاختلاف دمای آغاز به کار (اختلاف دمای واکنش)۱ الی ۱۵ درجه۵
LSحداقل دمای قابل تنظیم-40الی SP۴۰-
HSحداکثر دمای قابل تنظیمSP الی 99۷۰
CAپارامتر کالیبراسیون۷- الی ۷ درجه۰
PTتاخیر زمانی واکنش۰ الی ۷ دقیقه۱

تنظیم پارامتر های کنترلی: این ماژول دارای تعدادی پارامتر کنترلی به شرح ذیل است.

برای ویرایش پارامتر های کنترلی فوق، بایستی ابتدا دکمه “SET” را به مدت 4 ثانیه نگه دارید تا وارد صفحه تنظیمات شوید. پس از ورود  با استفاده از دکمه های دکمه های “^” (بالا) و) “v“پایین) می توان بین پارامتر ها جا به جا شد. برای ویرایش هر پارامتر کافیست روی آن دکمه “SET” را نگه داشته و با فشردن دکمه های “^”(بالا) و “v“(پایین) مقدار آن را ویرایش نمود.

تنظیم پارامتر HC(سرمایشی/گرمایشی) : پارامتر “P0” مشخص کننده عملکرد کلی ماژول است، این پارامتر دارای دو مقدار “H” و “C” است، که می توان با توجه به عملکرد مورد نظر یکی از آن ها را انتخاب کرد.

اگر مقدار “H” برای پارامتر “HC” انتخاب شود، ماژول در مد گرم سازی عمل می کند. در این حالت اگر دمای محیط از دمای تنظیم شده پایین تر رود، رله متصل شده و تجهیز گرمایشی متصل شده به رله، روشن می شود.

اگر مقدار “C” برای پارامتر “HC” انتخاب شود، ماژول در مد سرد سازی عمل می کند. در این حالت اگر دمای محیط از دمای تنظیم شده بالا تر رود، رله متصل شده و تجهیز سرمایشی متصل شده به رله، روشن می شود.

تنظیم پارامتر D (اختلاف دمای آغاز به کار) : با تنظیم این پارامتر می توان مقداری اختلاف دما تعیین کرد تا هنگام رسیدن دمای محیط به دمای تعیین شده، بلافاصله واکنش انجام نشود(رله روشن نشود)، با مقداری اختلاف دما، واکنش رخ دهد. پس از تنظیم پارامتر D بسته به مد کاری ماژول دمای آغاز به کار واکنش و دمای خاتمه واکنش تغییر می کند.

دمای آغاز به کار واکنشدمای خاتمه واکنش
مد گرمایشیدمای تنظیم شده ترموستات + Dدمای تنظیم شده ترموستات
مد سرمایشیدمای تنظیم شده ترموستاتدمای تنظیم شده ترموستات + D

تنظیم پارامتر LS (حداقل دمای قابل تنظیم) : با تنظیم این پارامتر می توان مقدار محدودیت دمای ترموستات از پایین، را تعیین کرد.

تنظیم پارامتر HS  (حداکثر دمای قابل تنظیم ): با تنظیم این پارامتر می توان مقدار محدودیت دمای ترموستات از بالا، را تعیین کرد.

تنظیم پارامتر CA (پارامتر کالیبراسیون) : چنانچه دمای نمایش داده شده توسط ماژول دارای مقداری تلرانس باشد،  با تنظیم این پارامتر، می توان به دمای اندازه گیری شده مقداری اضافه یا از آن مقداری کم کرد تا به مقدار دقیق خود برسد.

تنظیم پارامتر PT (تاخیر آغاز به کار) : می توان با تغییر این پارامتر زمانی را تحت عنوان تاخیر واکنش تنظیم نمود ، با تنظیم این پارامتر هنگامی که دمای محیط در محدوده واکنش قرار گیرد، قبل از متصل شده رله مقداری تاخیر زمانی در نظر گرفته می شود و بعد رله روشن می شود و در این حالت ال ای دی موجود بر سون سگمنت ماژول قبل از اتصال چشمک می زند.

نکته: در صورتی که ماژول وارد تاخیر قبل از آغاز واکنش شود و به هر دلیلی واکنش لغو شود، چنانچه مجدد شرایط انجام واکنش فراهم شود، دیگر تاخیر لحاظ نشده و واکنش بلادرنگ انجام می شود.

1.1.2  خطا ها:

نوع خطازمان وقوعحالت نمایشیواکنش ماژول
افزایش بیش از حد دماعبور دما از ۹۹ درجه (۹۹~۱۲۰)HH
خطای سنسوروجود مشکل در سنسورEEقطع رله در صورت اتصال
خطای ذخیره اطلاعاتوجود خطا در ذخیره اطلاعاتEr

این ماژول سه نوع خطا را به کاربر نمایش می دهد.

ترموستات stc-100

۵ فکری در “ترموستات stc-100

 1. بازتاب: چیلر صنعتی – چيلر صنعتي انار

 2. بازتاب: چیلر لیزر – چيلر صنعتي انار

 3. بازتاب: دفترچه راهنماي چیلر لیزر انار - چيلر صنعتي انار

 4. سجاد پاسخ

  سلام وقت بخیر از این ترموستات تهیه کردم ی مدت خوب بود ولی نمیدونم چرا الان هی خاموش روشن میشه کابل های اتصالش هم چک کردم نمیدونم مشکل از کجاشه

  • ادمین پاسخ

   سلام و احترام.از بخش ارتباط با ما ،با یکی از خطوط تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی بشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *